Space Run Galaxy – twoje paczki są bezpieczne

Nitek dnia 17 czerwca, 2016 o 13:24    1 

spacerungalax

Rekrucie! Oto nasza mała firemka międzygalaktyczna, a Ty właśnie zostałeś mianowany kierownikiem lotów beznadziejnych. Gdzie jest Piotr, mistrz dwunastu parseków? Oh, nie przejmuj się widocznie musiał umrz… wyjechać do chorej babci, której statek dryfuje w rejonie galaktyki Los Las. Ty zaś siadaj i słuchaj, bo mamy do pogadania.

O ile pamiętasz, już dwa lata temu staraliśmy się podbić galaktykę naszą firmą kurierską oferując niezwykle niskie ceny, ale przede wszystkim szybki czas realizacji przesyłek międzygwiezdnych. Nie, żeby się nie udało, ale sam rozumiesz, niektóre paczki udawało nam się dostarczyć przed czasem, inne gdzieś nam zaginęły, piętrzyły się reklamacje, przegraliśmy przetargi i oto znowu jesteśmy. Bogatsi w doświadczenie, lepsi, ale jednak nadal skromni. Wierzę jednak, że to właśnie tobie uda zdziałać się wiele. Przeczytałem też w CV, że lubisz bronić nie swoich rzeczy

SpaceRunGalaxy_Screen_01_NoLogo

Nie martw się ruderą jaką dysponujemy, póki co. Jak już zrealizujesz kilka lukratywnych zleceń i obrośniesz w piórka doświadczenia to i nowe statki ci do hangaru wpadną. Czasem większe, czasem mniejsze, wszystkie zaś podatne na rozbudowę, więc nie smuć się jeśli kolejny transportowiec będzie wyglądał jak plaster miodu misiowi z planety Alkar-9 wyciągnięty. Tu coś przekręcisz, tam coś dokręcisz, dojdą kolejne miejsca pod rozbudowę kolejnych modułów użytkowych. Albo ofensywnych. Tudzież defensywnych. Wiesz co, synek. Sam będziesz wiedział najlpiej co ci się przyda. Nie narzucamy nic z góry, oferując całkowitą dowolność konfiguracji twojego statku firmowego. Tylko się nie rozwal w pasie asteroid w segmencie Tusierozbij69. Już dwóch pilotów nam tam eee… zgubiło dekiel.

Wiem, że początkowy rewir naszych działań nie wygląda może zbyt okazale, ale oferuje aż nadto. Te kilka sektorów połączonych jest ze sobą trasami handlowymi i tam też spędzisz dość dużo czasu odblokowując i odkrywając kolejne ścieżki. W stacjach kosmicznych, gdzie nie rozwalaj wszystkich kredytów na dziewki z galaktyki Czerwonychmgławic-2, natrafisz te ż na handlowca, który poza surowcami czasem ma w zanadrzu dokładniejsze mapy rejonu, na których nierzadko odnajdziesz nowe szlaki. Korzystaj z nich, choć miej na względzie, że bywają niebezpieczne. Zresztą, jak i pozostałe trasy. A kiedy oblecisz już cały sektor, nic się nie martw. Czeka kilka kolejnych, więc spędzisz tu trochę czasu.

SpaceRunGalaxy_Screen_04_NoLogo

Młody, pierwsze zlecenia nie są takie trudny, już nie bądź baba, że nie dasz rady. Na podstawowym statku zdziałasz cuda, ale kolejny dojdzie ci właściwie szybciej niż wybuchnie ostatni silnik. A paleta kolejnych wehikuł jest szeroka, choć każdy z nich jest zaledwie płótnem, na którym przyjdzie ci malować kolejne batalie między gwiazdami. Możesz pamiętać zabawki dostępne z naszych poprzednich wojaży i reklam w najlepszych sklepach w galaktyce, ale i wśród nich znajdziesz rzeczy zupełnie nowe. Dbaj o nie. Są zwykłe lasery, lasery z możliwością wyboru ścieżki strzału i ich zmiany, są naprawiające obiekty w pobliżu działa plazmowe, działa jonowe, tarcze i dopalacze. Dość, byś siedział i kombinował nad najbardziej efektywnym rozstawieniem ich prawie tyle samo czasu, co nad malowaniem wzorów na kosmicznej łajbie. Nie tyle pod względem siły ognia czy walorów defensywnych, ale ich układu na statku w zależności od sytuacji podczas przelotu, bowiem musisz wiedzieć, że danych zabawek są ograniczone ilości i nawet jeśli kasa będzie wypadać ci z kieszeni, jeśli nie zakupisz odpowiedniej ilości takich wieżyczek, te się skończą. I nie, ich sprzedawanie nic ci nie da, Młody. Musisz kombinować. Tyczy się to wszystkich elementów jakie przyjdzie ci rozstawiać, dzięki temu mało kiedy poczujesz się jakbyś ciągle grał w to samo, bo reagować będziesz musiał szybko. Trasy zróżnicowane są pod względem występowania wszelkiej maści przeszkadzajek i ich rodzajów, a do tego dochodzą okresowe naloty wszelkiej maści szumowin z innych firm kurierskich. Walczyłeś kiedyś z piratami kosmicznymi w świetle przypalanych gazów z meteorytów w Pr0Sektorium-8? Ładnie tam.

SpaceRunGalaxy_Screen_11_NoLogo

Zlecenia dostawać będziesz od kilku typów spod ciemnej gwiazdy i czasem nasz szef powie jakieś dowcipne rzeczy, a i historię zdarzeń tu poznasz. Nie można powiedzieć, by było epicko, ale zadanie główne, te najważniejsze, wykonać musisz, jeśli okolice lotów chcesz zmienić. Do tego dochodzi po kilka misji kurierskich z każdej stacji i nieskończone ilości zleceń generowanych przez kurierów twojego pokroju, co odbywa się w ułamku sekundy. Szast prast i dzięki kilku klikom tworzy się własne trasy, z własnym towarem do przewiezienia. To bardzo przydatna funkcjonalność, bo za wykonane zlecenia wpadają surowce, za które można dokupić kolejne moduły. Tyle, że te surowce są przypisane do miejscówki, gdzie kończyliśmy zlecenie, a nie każdy mechanik para się każdym zleceniem i może odmówić stworzenia kolejnego wypasionego działania laserowego powołując się na klauzulę sumienia.

Nic nie poradzisz, towary trzeba przewieźć tam gdzie takie rzeczy robią od ręki. Możesz przewozić to sam, ale możesz też takowe zlecenie wygenerować dla innych graczy. Bardzo fajna sprawa, bo gwarantuje to właściwie nieskończoną ilość lotów do odbycia, o różnych konfiguracjach towaru, o lotach wieloetapowych, przecinających kilka galaktyk, multum opcji. A czasem loty trzeba będzie powtórzyć, bo przewożony towar, podobnie jak nasze uzbrojenie, zajmuje miejsce na statku i podobnie jak nasz sprzęt, także ma szereg właściwości jak choćby wylew radioaktywny niszczący wszystko z nim sąsiadujące. W grę wchodzą grube hajsy i bywają momenty fest rozkmin jak to przewieźć, żeby w ogóle się udało. A przecież jeszcze trzeba, zgodnie z naszym mottem, które mówi coś o szybkości, być pierwszym spośród zleceniobiorców. Nie zapomnij więc, by pomiędzy kolejne fortyfikacje czasem jakiś silnik kupić, by wyprzedzić łachudry!

SpaceRunGalaxy_Screen_09_NoLogo

Niemniej jednak jednak czy tego chcesz, czy nie, robota nigdy się nie kończy i nawet po napisach końcowych znajdziesz coś dla siebie, a i podsuniesz komuś innemu coś nowego do roboty. Nie zawsze też zestaw przeciwników jest taki sam na trasie, więc jest różnorodnie, bo czasem od przodu lecą meteoryty, a czasem podleci flota szmuglerów łasych na nasze dobro i dziewczyny. Rozwalą ci mostek i koniec. Jeszcze raz. Ale jesteśmy łaskawi i pozwolimy ci lot powtórzyć, podobnie jak i zlecenia, żeby pieniądz nigdy się nie skończył. No i czasem trzeba te kilka zleceń dodatkowych wziąć, zwłaszcza kiedy kolejne wydaje się być nie do zrealizowania przez zbyt słaby sprzęt. Poczujesz miętę do tej roboty, a loty nigdy ci się nie znudzą.

Nasze galaktyczne podboje ucieszą twój zmysł estety ładnymi kosmicznymi trasami, jakie dla ciebie przygotowaliśmy. Zawsze jest na czym oko zawiesić, a muzyka jaką nagrałem dla ciebie, synek, zagrzeje cię do walki. Jest porządnie z każdej strony. Jest więcej do roboty, rozbudowano stare procedury naszych działań do niebotycznych wręcz rozmiarów, a mieszając rozrywkę dla pojedynczego gracza z odmianą multi, niczym szachy korespondencyjne, zapewni nam działanie, aż nie powiesz sobie dość. Na szczęście robota sprawi ci wiele frajdy, ale też czasem nerwów, bo nie wiem jak można nazwać wylewające się emocje z paszczy, kiedy już podchodzisz do lądowania WTEM! coś trafiło centrum dowodzenia, jeszcze raz. Jeszcze raz zresztą jest silne, dzięki przejrzystości miodnej zabawy, która wciąga i nie pozwala się oderwać. Polubisz tę robotę, młody.

A teraz bierz ten mop i zapieprzaj na górny pokład. Lecimy!

Podesłał wydawca.

10.10 EMMA Stone

Dodaj komentarzJedna myśl nt. „Space Run Galaxy – twoje paczki są bezpieczne

Powrót do artykułu