Wielkie Derby 2015 – Gra Roku. Nominacje

maladict dnia 26 lutego, 2016 o 11:00    68 

wielkie_derby_2015_Gra_Roku_Nominacje

Wałach Roku przyznany, czas zatem spojrzeć na jaśniejszą stronę życia i dla odmiany poszukać gier w które gra była przyjemnością.

A kilka powinno się znaleźć, podczas dyskuji w gronie Załogi padło w sumie jedenaście propozycji, z których wyłoniliśmy cztery nominacje. Oto one:

 • Dying Light
 • Ori and the Blind Forest
 • Pillars of Eternity
 • Witcher 3

Kolejne cztery nominacje należą do was i o tym za chwilę, ale najpierw jedna ważna rzecz. Tak, zdajemy sobie wszyscy sprawę, że w tym roku jest jeden bardzo silny faworyt do nagrody – Geralt zwany Wiesławem. Słyszeliśmy żarty, żeby dać Wiedźminowi Złotą Podkowę od razu a głosowanie zrobić o drugie miejsce.

Konkurs odbędzie się normalnie, na normalnych zasadach z Wiedźminem jako jednym z uczestników. wierzę, że giki staną na wysokości zadania i każdy zagłosuje w zgodzie z własnym sumieniem, na grę, którą uważa za najlepszą wydaną w roku 2015. Że nie będzie głosowania ‚przeciwko’ czy myślenia ‚e, każdy zagłosuje na Wiedźmina, to ja dam głos na coś innego’. No chyba, że jest to w zgodzie z waszym sumieniem, wtedy OK.

Zasady zabawy, v. 1.69

Każdy zarejestrowany użytkownik gikz.pl może zaproponować jedną grę, spełniającą poniższe zasady do konkursu.

Komentarze można edytować. Uprasza się o zanaczenie tego faktu.

Gra musi mieć oficjalną premierę w roku 2015.

Gra nie może znajdować się na liście gier nominowanych przez Załogę (patrz wyżej).

Liczą się tylko komentarze pierwszego poziomu.

Zgłaszanie propozycji odbywa się do wieczora następnego dnia po opublikowaniu tego tekstu, do chwili pojawienia się komentarza kończącego.

Cztery  tytuły które zdobędą najwięcej głosów komentujących otrzymują nominację do konkursu i wezmą udział w rozgrywkach grupowych.

W przypadku gdy więcej propozycji zgromadzi tę samą ilość głosów, o nominacji decyduje dogrywka rządząca się odrębnymi zasadami.

Wszelkie wątpliwości i niejasności w komentarzach rozstrzyga prowadzący głosowanie czyli ja, wedle uznania i widzimisię.

Mam nadzieję, że powyższe zasady, szczególnie rozróżnienie terminów ‚propozycja’ i ‚nominacja’ ułatwią procedurę. Wszelkie niejasności i niezrozumiałe zapisy proszę zgłaszać w komentarzach, będę upgradował zasady na bieżąco.

To co? Czy jakieś gry (oprócz ww. czwórki) zyskały uznanie w waszych oczach? Jeśli tak, to piszcie.

3… 2… 1… GO!!! GO!!!! GO!!!!111

Dodaj komentarz68 myśli nt. „Wielkie Derby 2015 – Gra Roku. Nominacje

 1. Tasioros

  Było parę fajnych: Life is Strange, Rocket League, SOMA czy wspomniane przez parę osób Cities: Skylines. Ale nad nominacją muszę się zastanowić i przemyśleć własne kryteria.

  Edyta: po długim namyśle i burzliwych rozmowach z rodziną i przyjaciółmi, stwierdzam… że nie wiem co nominować, więc wstrzymuję się od głosu.

      1. aihS Webmajster

       @Klucznik

       Ok, średnio 50 fps na i5 na medium 1080. Spadki maks do 40. Ale ta gra nadal zasługuje na wałacha. Jeden alt-tab i mogę restartować bo lockuje się samo na 30* klatkach i nie reaguje na nic.

       i5-4590, R7 260X/1GB, 8GB

       *myślałem, że to glitch po stronie nakładki Steama, ale Fraps i Action pokazują to samo

 2. Revant

  Kilka fajny rzeczy w 2015 było. Wiesiek numero uno to pewne, Dying Light bardzo dobre, a Rocket League mimo wielkiego hajpu po premierowego i tak mile zaskoczył :D Zagłosuję więc na One Piece: Pirate Warriors 3. Świetne i równie dobrze odstresowuje jak manga.

 3. teekay

  Szkoda, że Talos Principle wyszło tak późno 2014 r. Ani nikt w to specjalnie nie grał na premierę (zero nominacji w poprzedniej edycji), ani nie łapie się na tegoroczne zestawienie. Smutek. Żal. Przygnębienie. Mała, biedna sarenka rozjechana na drodze gdzieś w okolicach Podlasia.

  Głosuję więc na Age of Decadence. Bo jeśli chodzi o rpg, to wszyscy tylko o tych Filarach i Guślarzu.

 4. braciaGR

  Mad Max – za mocne zaskoczenie. Aż chciało się przedłużyć ten czas robiąc część misji pobocznych (wszystkie bazy zdobyte na 100%). Tryb photo mode taki, że ostatni konwój niszczyłem z myślą o uchwyceniu tych eksplozji. No i czuć było różnicę w jeździe w zależności od buildu auta.

 5. svaty

  Najlepsze jest to, że znowu najlepiej bawiłem się przy tytułach, które w ubiegłym roku nie wyszły, tylko wcześniej. No chyba, że liczyć GTA V na PC jako „funkiel-nówkę”. Shadow of Mordor to 2014 rok, Raceroom Racing Experience oficjalnie jeszcze z bety nie wyszedł, Cities Skylines już został wymieniony, no to niech mógł głos powędruje na Dirt Rally.

 6. Kiler

  Może EU IV każdy dlc powoduje, że to niemal jak nowa gra ; ) a w nic innego nie grałem z 2015 nawet W3 jeszcze przede mną :)

  Wszyscy zachwalają to Rocket League. Orientuje się ktoś czy da rade to gdzieś za jakieś 4 dychy nabyć drogą kupna? (max 41,98 – tyle mam na pp żeby to wziąć zanim zapał opadnie do poniedziałku :d)

 7. Siemion

  Mnie boli, że technicznie Tales from the Borderlands łapie się na 2014 (mimo tego, że tylko pierwszy z pięciu epizodów wyszedł w 2014), bo w sumie w tym roku właśnie TftB przyniosło mi najwięcej frajdy. Jeśli chodzi o gry wydane w 2015, to najwięcej grałem w Wałacha, więc raczej nominację sobie odpuszczę…

 8. banita

  Ja grałem tylko w jedną produkcję z 2015 roku i podobała mi się, więc niech będzie głos na KHOLAT. Szans na nominację wprawdzie już nie ma, ale to bardzo klimatyczny, lekko horrorowaty, znakomity pod względem audio-wideo „chodzik”. Według mnie zasługuje chociaż na wyróżnienie.

Powrót do artykułu