Running With Rifles, czyli Cannon Fodder w nowej odsłonie

amonlb dnia 6 maja, 2014 o 11:00    10 

RWR head

Część z was pamięta, a pozostali zaraz sprawdzą w google grę Cannon Fodder na Amigę.Gra pozwalała wcielić się w oddział amerykańskich marines i poprowadzić ich przez pola bitew wykonując po drodze zadania i zbierając krwawe żniwa w widoku izometrycznym. Zabawa była przednia, a poziom trudności rósł z każdą nową misją i jak na tamte lata i mój skromny wówczas wiek był dość wysoki.

W weekend wpadła mi w ręce gra taktyczna, która moim zdaniem czerpie z Foddera sporo i pozwala spędzić kilka godzin na radosnym mordowaniu przeciwnika. Po 2h grania ustrzeliłem coś koło 300 przeciwników, więc zrobił się z tego mały hackn’slash.

Szczegóły:

- wczesny dostęp na parówce 9.99 Ojro

- 3 frakcje zieloni, szarzy i pomarańczowi

- jak na razie mało broni do wyboru, ale wystarczy na parę godzin zabawy

- lvlowanie, czyli zdobywanie stopni wojskowych wiąże się to z nowymi możliwościami
zaczynamy, jako mięsko armatnie, ale awansując możemy formować jednostki (niżsi od nas stopniem przyłączają się i słuchają rozkazów) Możemy też wezwać naloty, wsparcie i inne bonus przez radio

- multiplayer (nie sprawdziłem jak działa, ale coś czuję, że będzie fajnie)

- tryb kampanii i quick game dla jednego gracza

- zadania typu przejmij transport broni, zdobądź dany punkt na mapie, zniszcz radiostację wroga, obrona punktu, dotrzyj do celu, ewakuacja itd.

- gra ma potencjał, a niebawem update dający możliwość modowania

- twórcy cały czas zbierają propozycje od graczy, jakie tryby, opcje, misje wprowadzić

- możliwość dostosowania poziomu trudności do własnych potrzeb (sporo opcji np. celność u przeciwnika) ustawiłem suwaczki na coś między easy i hard starałem się osiągnąć taki powiedzmy normal i trzeba przyznać, że łatwo nie jest.

- AI jak na razie kuleje… piechota jest spoko wie, co robić, sypie granatami, flankuje, wzywa posiłki i bezustannie kombinuje, ALE jak któryś wsiądzie do czołgu albo transportowca to pozabija swoich jedzie jakby miał z 5 promili we krwi i nigdy nie wie gdzie jest front

Ogólne wrażenie – jest dobrze. Wiele drobiazgów wymaga dopracowania, ale to w końcu nadal beta. Na tą chwilę mam wrażenie, że cena jest wygórowana, ale z drugiej strony sprzedaje się znacznie gorsze gry w tej cenie.

Oficjalna strona

Steam

DEMO (73 mb – dostępne również na STEAM)

Dodaj komentarz10 myśli nt. „Running With Rifles, czyli Cannon Fodder w nowej odsłonie

  1. amonlb Autor tekstu

   @Szmatan

   Na Atari też było prawda ale to jest chyba jeden z nielicznych przypadków gdy gra powstała na Amigę a potem była przeportowana na Atari a nie odwrotnie. Przynajmniej tak mi się zdaje słabo pamiętam tamte czasy, a poza tym miałem Amigę i nie zaprzątałem sobie głowy innymi komputerami dopóki nie zobaczyłem pierwszego PCta.

 1. serafin

  RWR jest strasznie fajowy, jakby się zebrało więcej ludziów do zagrania w multi czy coopa, to chętnie dołączę. Wybór broni wcale nie jest już taki mały, zwłaszcza jeśli doliczyć te rzadkie gnaty co masz z „dropów”.

  Ale Cannon Foddera nie zastąpi, bo nie ma odpowiedniej muzyki w intro :D War has never been so much fun, go to you brother, kill him with the gun :D

Powrót do artykułu