Najlepsze gry 2014

Nitek dnia 5 stycznia, 2015 o 19:01    14 

cosplay_730

Pomyślałem, kurczę, zrobię sobie z tego podsumowania filmik. Być może czyjeś oczy bardziej się cieszą na przekaz wizualny, być może frajda będzie. Oba twierdzenie są poprawne, Dusia i Januray blefowali.

Zgadza się, podsumowałem miniony rok wirtualnych batalii wyższego sortu tekstem, ale co wyzwanie, to wyzwanie. Chwilę później zachciało mi się kompilacji, a jeszcze później prawie żałowałem idei. No bo wiecie, zagrajcie we wszystkie typy najlepszych Waszych gier, nieważne kiedy odpalaliście je ostatnio. Na chwilę.

Wic polega na tym, że każda z wymienionych gier nie nadaje się na chwilę i zamiast realizacji kilkuminutowej przy każdej grze, ponownie, zarwałem grube godziny. To tylko jest wyznacznikiem nieskalanej słuszności ich umiejscowienia w tym zestawieniu. Choć nie powiem, nie tylko dlatego się bawiłem wybornie przy realizacji swojej zachcianki. Mam nadzieję, że i Wy będziecie.

Tydzień robiłem, tymi rękami. Tydzień.

Oglądaj, komentuj, udostępniaj

Dodaj komentarz14 myśli nt. „Najlepsze gry 2014

   1. Breakthru

    @emperorkaligula

    Z tym, że DDR4 to jeszcze dłuższy czas nie spadną cenowo niestety, a w grach jeszcze dłużej się nie przydadzą, bo „następna generacja” konsol już na starcie była zacofana względem PC, więc raczej developerzy nie będą się bawić w coś co nie utrzyma nawet 30 klatek na xboxach

    edit:
    i tak tak, wiem, że RAM, a klatki, to niekoniecznie najlepsze porównanie ale you know what I mean
    .

 1. thewhitestar

  Chciałbym jakoś skomentować, ale jestem tak bardzo oderwany od świata nowych gier, że w sumie w żadną nie grałem…
  Ja ze swojej strony tylko Transistora polecę, bo kuźwa musicie zagrać! Moje oczekiwania zostały spełnione z nawiązką… Mało tam ‚z nawiązką’ – to jedna z lepszych gier w jakie kiedykolwiek grałem! Pod każdym względem lepsza od Bastionu, za wyjątkiem muzyki, bo tutaj lepiej już się nie dało. Także brać i grać!

 2. dywyn

  Dzięki za dobry materiał! Tylko co tu kupić na PS4? FC4 vs CoD?

  Dla mnie najlepsze gry w 2014 to przypudrowane babcie z poprzedniej generacji. GTA5 i The Last of Us z mocnym wskazaniem na ten pierwszy tytuł. Obie gry miały to czego bardzo brakowało wydanym w ubiegłym roku RPG: dobre postaci i ciekawą fabułę.
  Za zbyt długie i zbyt powtarzalne uznaje: Divinity i Wasteland 2. Obie miały bardzo dobre pierwsze 20h i gdyby tylko ich twórcy postanowili zrezygnować z dziesiątek identycznych walk to byłbym naprawdę zadowolony. Divinity miało ładną grafikę, dobrą i innowacyjną mechanikę ale fabuła i postaci były słabe. Historia nie porywała. Wasteland 2 miał fajny świat ale mechanika i grafika była słaba. Obie gry ukończyłem i odetchnąłem.
  DA Inkwizycja. Bardzo dobrze zrealizowana gra jak na dzisiejsze standardy. Część pierwszą ukończyłem dwa razy. Dwójkę cały jeden raz. Do trójki chętnie podszedłbym jeszcze raz, ale jak pomyślę o zbieraniu roślinek i skałek to mi się odechciewa. Przy ME narzekałem, że gra jest zbyt epicka. Tutaj twórcy zaserwowali coś bez sensu. Wielki Pan decydujący o życiu bądź śmierci tysięcy żołnierzy, decydujący o być albo nie być królestw, zabójca smoków i pogromca najpotężniejszych pomiotów chaosu zbiera roślinki i skałki jak zwykły robot czy wiejska dziewucha? To ogromna wada tej gry. Na plus: fajna i prosta historyjka, dobre postaci i ciekawe dialogi, całkiem przyjemne tworzenie przedmiotów. Dla mnie DAI to najlepsze RPG roku.
  Kijek Prawdy jest dobrą grą. Fajna fabuła. Fajne postaci. Fajny świat. Chyba numer 2 w swoim gatunku.
  Endless Legend = korna dla najlepszej gry na PC. Dla mnie zaskoczenie roku. Na grę nie czekałem i niczego się po niej niespodziewaniem. Gra jest dużo dynamiczniejsza i bardziej skomplikowana niż taka Cywilizacja, co mi bardzo odpowiada.
  EU4. Pograłem odrobinę (jakieś 200h w 2014) ale nie ma w niej już tej magii, która towarzyszyła części trzeciej.
  Tak podsumowując to 2014 była dobry dla gier, ale cPRG wcale jakieś bardzo cudne nie były. W roku obecnym czuję, że będzie lepiej. Pillars of Eternity i Wieśmak pozamiatają.

Powrót do artykułu